stomatologia dzieci i młodzieży

Gliwice, ul. Chemiczna 3, (32) 330 30 35

NARKOZA

Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną

Przyjazne
leczenie

czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?

Ortodoncja

Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.

Wyobraź sobie, że leczenie zębów to tylko sen…

 BEZ LĘKU!   BEZ BÓLU!  KOMPLEKSOWO!


Czym jest narkoza?

Narkoza to inaczej dożylne znieczulenie ogólne – brzmi poważnie? Spokojnie. Dzisiaj to już nie ostateczność, a dostępna możliwość, zapewniająca spokój i komfort Małemu Pacjentowi.


Dlaczego narkoza z maseczką?

 • umożliwia wyleczenie wszystkich zębów na jednej wizycie
 • wstępne uśpienie przez maseczkę  umożliwia bezbolesne podanie znieczulenia dożylnego
 • zapobiega traumie i dentofobii w przyszłości
 • jest wygodnym rozwiązaniem problemu bolących zębów

Jak skutecznie wyleczyć zęby dziecka bez niepotrzebnego stresu i bólu?

Wszyscy mamy świadomość, że zdrowe zęby przekładają się na zdrowie całego organizmu. Dlaczego? Bo to przede wszystkim brak źródła infekcji oraz możliwość odpowiedniego przeżuwania pokarmów. Jeśli także dla Ciebie zdrowie dziecka jest bezcenne, to wiesz, że zęby po prostu trzeba leczyć.

Wiemy, że dbasz nie tylko o zdrowie swojego dziecka, ale także o to, by oszczędzić mu stresu i bólu związanego z wizytą u stomatologa. Jak to zrobić? Rozwiązaniem może być narkoza z maseczką.


Co zrobić, gdy dziecko boi się wizyty u dentysty?

Dzieci boją się lekarzy, a zwłaszcza dentysty i jest to zazwyczaj początek dentofobii oraz traumy, która potem towarzyszy im przez całe życie. Jej konsekwencje, takie jak unikanie wizyt u dentysty – mogą być naprawdę poważne. To zupełnie niepotrzebnie!

Konsekwencje zdrowotne, które wynikają z zaniedbania leczenia zębów, są bez porównania większym obciążeniem dla organizmu niż samo znieczulenie ogólne. Natomiast zmuszanie dziecka siłą do poddania się leczeniu stomatologicznemu jest równie złym wyjściem, gdyż powoduje często nieodwracalny uraz psychiczny i opór przed jakimkolwiek leczeniem w przyszłości (np. dentofobię).

Współczesne środki znieczulające podawane przez lekarza anestezjologa powodują, że zabieg jest bezpieczny, coraz częściej traktowany jako rutynowy i nie wymaga już szczególnych wskazań. Właśnie dlatego stosujemy metodę leczenia zębów bez lęku, w dożylnej sedacji, czyli narkozę z maseczką.


Dla kogo to jest?

Narkozę można stosować już od najmłodszych lat (od ok.2 lat), aż do późnej starości. Jest ona szczególnie uzasadniona w przypadku Małych Pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem. Nieraz to jedyny sposób na walkę z próchnicą i pomoc dziecku, które cierpi z powodu bólu zębów. Jest też dla tych, którzy chcą mieć możliwość wyleczenia wszystkich chorych zębów jednocześnie, w czasie jednej wizyty.


Czy to bezpieczne?

Znieczulenie ogólne w stomatologii, wbrew niektórym opiniom, jest dziś metodą bezpieczną. Zabieg uśpienia przeprowadza lekarz specjalista – anestezjolog, który wraz z asystująca mu pielęgniarką anestezjologiczną cały czas kontrolują stan uśpienia pacjenta.

W tym czasie, lekarz specjalista dziecięcej stomatologii – pedodonta, w asyście higienistki przeprowadza wcześniej zaplanowane leczenie zębów.


Czy wiesz, że…

Pierwszy zabieg usunięcia zęba w uśpieniu został wykonany już w 1846 roku w Bostońskim Massachusetts General Hospital, przez Williama Mortona, który był prekursorem anestezjologii na świecie.


Jak wygląda zabieg leczenia bez bólu?

 • W dniu zabiegu, mały pacjent przychodzi do nas o ustalonej wcześniej godzinie na czczo (lub 6 godzin po posiłku). Lekarz anestezjolog jeszcze raz kwalifikuje pacjenta do zabiegu w danym dniu i ustala sposób uspokojenia pacjenta.
 • Rodzice cały czas towarzyszą swojemu dziecku i mają możliwość na bieżąco podejmowania decyzji o kontynuacji leczenia.
 • Po zabiegu pacjent zostaje wybudzony i przez potrzebny mu czas, zazwyczaj ok. 2 godzin, odpoczywa w towarzystwie rodzica w specjalnie do tego przygotowanym pokoju. Cały ten czas pozostaje również pod opieką lekarza.
 • Przed opuszczeniem poradni rodzice otrzymują stosowna dokumentację związaną z zabiegiem oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania.
 • By czuć się całkowicie bezpiecznie – otrzymują również bezpośredni numer telefonu do lekarza anestezjologa wykonującego narkozę, aby w razie potrzeby móc otrzymać szybką poradę.

Nasz kodeks jakości

 •  Lekarz wykonujący zabieg jest pedodontą
 • Wykwalifikowane i empatyczne personel cały czas opiekuje się pacjentem i rodzicami. asystentki medyczne.
 • Sprzęt używany podczas zabiegu najwyższej klasy.
 • Preparaty medyczne stosowane do leczenia szczegółowo przeanalizowane pod względem zawartości składników szkodliwych dla zdrowia dziecka i dostosowane do wieku dziecka.
 • Po zabiegu dostępny pokój wypoczynkowy, osobna toaleta i napoje.
 • Dokładne ustalenia dotyczące wykonania kompleksowego zabiegu.
 • Rodzice czynnie uczestniczą w zabiegu – mają wpływ na decyzję o jego kontynuacji lub przerwaniu.
 • Pacjent pod ciągłą opieką lekarza, aż do wyjścia z Centrum.
 • Udostępniony bezpośredni numer telefonu do lekarza anestezjologa wykonującego znieczulenie ogólne (narkozę).
 • Dokładne instrukcje jak postępować po zabiegu udzielone przez lekarza
 • Cena ustalona na wizycie przedzabiegowej.
 • Dbamy o dyskrecję danych naszych pacjentów.

Leczenie zębów bez niepotrzebnego stresu i bólu jest możliwe!


Jak się przygotować do wizyty?

Żeby mogło dojść do zabiegu, musi wcześniej odbyć się wizyta diagnostyczna, na której lekarz zbada pacjenta oraz przedstawi możliwości i warunki leczenia.

Przeprowadzi również dokładny wywiad ogólny i anestezjologiczny oraz jeśli będą potrzebne, skieruje na inne badania przedzabiegowe.

Ile to kosztuje?

Koszt zabiegu to 1100 zł + koszt leczenia stomatologicznego, który jest ustalany indywidualnie na wizycie przedzabiegowej.


Pamiętaj! Narkoza to żadna ostateczność, to spokój i komfort Małego Pacjenta!


Nasi lekarze

W gabinetach Baby Dental stomatologią dziecięcą zajmuje się dr n.med. Daria Pietraszewska – specjalista stomatologii dziecięcej.
Ukończyła studia stomatologiczne na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2005 roku uzyskała tytuł naukowy doktora nauk medycznych przyznany przez Śląską Akademię Medyczną. W roku 2009 uzyskała tytuł specjalisty ze stomatologii dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii dziecięcej.
Pani Doktor ma profesjonalne podejście do naszych Małych Pacjentów, dużo cierpliwości oraz przystosowany dla nich gabinet. Podczas pierwszej wizyty stara się zaprzyjaźnić z dzieckiem oraz pokazać mu gabinet i narzędzia, którymi pielęgnuje się i leczy zęby. Przekazuje również dużo wiedzy rodzicom Małych Pacjentów na temat profilaktyki higieny i żywienia dzieci, w odniesieniu do utrzymania zdrowych zębów swoich milusińskich. W gabinetach BabyDental wykonuje małym pacjentom również zabiegi w NARKOZIE – znieczuleniu ogólnym.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego nr. 32 330 30 35 (pn. do pt. w godz. 9.00-19.00)

Przekonaj się, że leczenie zębów może być tylko snem!

( > jeszcze więcej o narkozie z maseczką..)
MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00