stomatologia dzieci i młodzieży

Gliwice, ul. Chemiczna 3, (32) 330 30 35

NARKOZA

Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną

Przyjazne
leczenie

czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?

Ortodoncja

Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.

Profilaktyka stomatologiczna dzieci i młodzieży.

Profilaktyka próchnicy u dzieci i młodzieży jest niezmiernie ważna dla ich zdrowia – daje gwarancję, że nasza pociecha będzie mieć piękne i zdrowe zęby.

Profilaktyka próchnicy zębów powinna się rozpoczynać jak najwcześniej.
Aby zapobiec próchnicy mleczaków warto jak najwcześniej przeprowadzać okresowe kontrole u stomatologa oraz nieustannie zachęcać maluchy do odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dobrze jest samemu poznac i nauczyć swojego Malucha odpowiedniej techniki szczotkowania zębów oraz używać past i szczoteczek do zębów odpowiednich do wieku dziecka.

Próchnica zębów u dzieci rozwija się często jako efekt nieprawidłowej diety, na którą składają się: nieodpowiedni poziom składników mineralnych, odżywczych i witamin, nieracjonalne dawkowanie cukrów oraz nieodpowiednia konsystencja pożywienia.
O tym, jak to zmienić, opowiedzą Państwu nasi lekarze – pedodonci.

W zapobieganiu próchnicy niezmiernie ważna jest profilaktyka fluorkowa, która obejmuje:

> lakowanie zębów, to zabieg polegający na uszczelnieniu bruzd, szczelin i zagłębień w zębach.  Najczęściej zabieg ten przeprowadza się w zębach stałych bocznych. Wskazane jest lakowanie zębów bezpośrednio po wyrznięciu czyli ukazaniu się powierzchni żującej. Po oczyszczeniu takiego zęba, lak w postaci płynnej nakładany jest na ząb i kolejno utwardzany lampą światłoutwardzalną. W ten sposób tworzy się cienka warstwa pokrywająca zagłębienia i bruzdy zęba. Konieczna jest kontrola laku, ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia.
Lakowanie zębów to dobry pomysł zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych – ogranicza możliwości rozszerzania się próchnicy zębów.  Nie jest bolesne i nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem dla pacjenta.

> lakierowanie zębów, które polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Zabieg wykonywany jest u dzieci z uzębieniem stałym. Stosuje się go głównie w celu zaopatrzenia szkliwa w większą ilość jonów fluorkowych co czyni zęby odporniejszymi na proces powstawania próchnicy (fluoryzacja).

Dla starszych dzieci i nastolatków chcących mieć ładny uśmiech i zdrowe zęby, najlepszym sposobem jest kontynuacja wyuczonych w dzieciństwie właściwych przyzwyczajeń, związanych z higieną jamy ustnej.

Niezależnie od tego, czy dziecko nosi aparat korekcyjny czy też korzystasz z innych zabiegów, ważne jest, aby pamiętało, że należy:

  • szczotkować zęby 2 razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej, która jest główną przyczyną próchnicy zębów i chorób dziąseł,
  • codziennie używać nici dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej dziąseł; nieusuwana codziennie płytka nazębna twardnieje i przekształca się w kamień – brzydki i twardy żółty nalot,
  • ograniczać spożywanie pokarmów bogatych w cukier lub skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek,
  • regularnie odwiedzać stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów i badań kontrolnych

Czysta jama usta nie tylko sprawia, że zęby mogą służyć przez całe życie, ale po prostu poprawia samopoczucie, zapewnia świeższy oddech i ładniejszy uśmiech.
MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00