stomatologia dzieci i młodzieży

Gliwice, ul. Chemiczna 3, (32) 330 30 35

NARKOZA

Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną

Przyjazne
leczenie

czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?

Ortodoncja

Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.

Ortodoncja

W gabinetach Baby Dental diagnozujemy i leczymy ortodontycznie dzieci już od najmłodszego wieku. Mimo, że nie istnieje uniwersalny wiek na rozpoczęcie leczenia, zaleca się, aby każde dziecko spotkało się z ortodontą nie później niż w wieku 7 lat.

Wczesne wykrycie ortodontycznego problemu umożliwia lekarzowi określenie najlepszego czasu rozpoczęcia leczenia. Po wstępnych ustaleniach ortodonta może monitorować rozwój szczęki i żuchwy, w czasie, gdy wyrzynają się zęby stałe i zmienia się ich wyglad. Wczesna interwencja często czyni łatwiejszym i mniej czasochłonnym  leczenie w późniejszym wieku. W niektórych przypadkach wczesne leczenie przynosi rezultaty nieosiągalne już po zakończeniu rozwoju twarzy. Chociaż wielu ludzi kojarzy leczenie ortodontyczne z wiekiem dojrzewania, ortodonci potrafią dostrzec subtelne problemy związane ze wzrostem szczęki lub zębów znacznie wcześniej.

Oto niektóre ze stanów, sygnalizujących potrzebę wykonania wczesnego badania ortodontycznego:

 • wczesne lub późne wypadanie zębów mlecznych
 • trudności w żuciu czy gryzieniu
 • oddychanie przez usta
 • ssanie kciuka
 • tłoczące się, źle ulokowane czy zablokowane zęby
 • szczęki przesunięte lub wydające dźwięki stawy skroniowo-żuchwowe
 • trudności z wymową
 • gryzienie policzka lub warg
 • zęby spotykające się w anormalny sposób lub nie spotykające się wcale
 • zaburzenia symetrii twarzy
 • szczęki za daleko wysunięte wprzód lub w tył

Wczesne leczenie może zapobiec wystąpieniu wielu poważnych problemów w przyszłości, gdyż nieleczona wada zgryzu prowadzi do wielu uszkodzeń w późniejszym wieku. Często dochodzi do:

 • nasilenia próchnicy czyli przedwczesnej utraty zębów,
 • chorób przyzębia (parodontoza) czyli rozchwiania zębów i obnażenia się korzeni,
 • zgryzu urazowego czyli przeciążenia pewnych zębów, ich starcia i nadwrażliwości,
 • zaburzeń w stawie skroniowo – żuchwowym,
 •  zaburzeń funkcji żucia,
 • wad wymowy.

W gabinetach Baby Dental pracują doskonali specjaliści, którzy w codziennej pracy wykorzystują swoje doświadczenie, najnowszą wiedzę medyczną i nowoczesny sprzęt, jaki maja do dyspozycji.

Dr Weronika Gawron – Jakubek   

lekarz dentysta, ortodonta

Absolwentka Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tytuł lekarza dentysty uzyskała w 2015 roku. W latach 2016-2019 odbywała szkolenie specjalizacyjne z ortodoncji w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. W tym czasie prowadziła również zajęcia dydaktyczne, w zakresie ortodoncji oraz fizjologii narządu żucia, dla studentów stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.  W 2020 roku zdała egzamin państwowy uzyskując tytuł specjalisty ortodoncji. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Autorka i współautorka publikacji w czasopismach naukowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach oraz kursach. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym zarówno dzieci jak i dorosłych. Jej prace cechuje indywidualne podejście do każdego pacjenta. Prywatnie miłośniczka kryminałów. W wolnych chwilach zajmuje sie się również renowacją mebli.


Najpopularniejszą metodą leczenia wad zgryzu i korekty krzywego uzębienia są aparaty ortodontyczne. Współczesne leczenie opiera się na stosowaniu zarówno:

>>> RUCHOMYCH APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

>>> STAŁYCH APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

Należy jednak pamiętać, że leczenie ortodontyczne wymaga starannej i restrykcyjnej higieny jamy ustnej oraz regularnego zgłaszania się na wizyty kontrolne. Opuszczanie wizyt kontrolnych znacznie opóźnia leczenie.Dla wielu osób problematyczna jest jednak ich estetyka. Wartą rozważenia alternatywą jest w takich przypadkach użycie systemu Invisalign® wprowadzonego na rynek pod koniec XX w., przez amerykańską firmę Align Technology. Jest to aparat ortodontyczny w formie przeźroczystych nakładek (alignerów) z termoplastycznego silikonu.


Jesteś ciekaw jakie są najczęstsze schorzenia ortodontyczne … ? (dowiedz się więcej)

 


Higiena przy stałych aparatach ortodontycznych. (dowiedz się więcej) 
Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00