stomatologia dzieci i młodzieży

Gliwice, ul. Chemiczna 3, (32) 330 30 35

NARKOZA

Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną

Przyjazne
leczenie

czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?

Ortodoncja

Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.

Przyjazne leczenie

Lekarz, który zajmie się zębami najmłodszych pacjentów to pedodonta, czyli stomatolog dziecięcy. Specjalizuje się w leczeniu mleczaków niemowląt i małych dzieci oraz zębów stałych dzieci starszych. Ma do wykonania ważne zadanie – oswaja dziecko z wizytami u dentysty, pokazuje, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, kontroluje stan uzębienie Małego Pacjenta a w razie konieczności leczy zęby.

W naszych gabinetach stosujemy różne rodzaje eliminowania bólu i lęku stomatologicznego u Dzieci, w tym znieczulenie ogólne – NARKOZA.

Szczególnie uzasadnione jest ono w przypadku naszych Małych Pacjentów, u których z powodu lęku często nie jest możliwe przeprowadzenie jakiegokolwiek leczenia.


WIZYTA ADAPTACYJNA 🙂

Pierwsza wizyta u stomatologa jest ważniejsza niż się wydaje 🙂 Od niej zależy późniejsze nastawienie małego pacjenta do leczenia i kolejnych wizyt. Dlatego też powinna mieć charakter zapoznawczy. Umożliwiamy naszym małym pacjentom zapoznanie się z gabinetem, lekarzem i sposobem leczenia, poprzez edukację i zabawę. Dziecko może zapoznać się ze sprzętem, narzędziami a lekarze wyjaśnią zasady jego działania i odpowiedzą na wszystkie pytania małego pacjenta.

Poczytaj więcej…


PREMEDYKACJA

Polega na zniesieniu napięcia nerwowego za pomocą leków przeciwlękowych takich jak np. Hydroksyzyna. Metoda ta polecana jest szczególnie u pacjentów nadpobudliwych i odczuwających silny lęk przed zabiegiem. Leki stosowane w premedykacji oprócz działania przeciwlękowego, uspokajającego, lekko nasennego posiadają jeszcze częściowe działanie amnestyczne, co powoduje zacieranie się w pamięci pacjenta pewnych  niekomfortowych odczuć wyniesionych z gabinetu. Dlatego tez tak ważnym jest zastosowanie jej już przy pierwszej wizycie, gdyż może się okazać, że przy kolejnych będzie już zbędna.


BEZWIERTŁOWE LECZENIE – czyli abrazja powietrzna

polega na opracowaniu ubytku w zębie za pomocą strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu. Dzięki jej zastosowaniu możemy zaoferować alternatywną metodę leczenia ząbków bez hałasu, wibracji i bólu. (więcej…)


KOMPUTEROWE ZNIECZULENIE – THE WAND 

(więcej…)


GAZ ROZWESELAJĄCY czyli sedacja wziewna podtlenkiem azotu

polega na podaniu Małemu Pacjentowi mieszanki podtlenku azotu i tlenu przy pomocy niewielkiej maseczki twarzowej. Efektem tego zabiegu jest: natychmiastowe rozluźnienie małego pacjenta, brak odczuwania lęku i bólu, brak powodu do kojarzenia wizyty u dentysty z czymś przykrym. (wiecej…)


ZNIECZULENIE OGÓLNE U DZIECI

 Narkoza jest jednym ze sposobów, by bez stresu i podczas jednej wizyty, przeprowadzić wiele procedur leczenia stomatologicznego.

 Ten rodzaj znieczulenia, który czasowo wyłącza świadomość oraz eliminuje ból i lęk pacjenta może być stosowany podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku Małych Pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem. To nieraz jedyny sposób na walkę z próchnicą i pomoc dziecku, które cierpi z powodu bólu zębów.

Po podaniu środka znieczulającego Mały Pacjent zasypia. Wtedy stomatolog może przeprowadzić całkowicie bezstresowo i bezboleśnie zabieg, i wyleczyć nawet wszystkie ząbki w ramach tej jednej wizyty. W tym czasie anestezjolog stale monitoruje funkcje życiowe Małego Pacjenta (m.in. krążenie krwi i oddychanie), dbając o jego bezpieczeństwo.

Narkoza to obecnie całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne (uśpienie).

Współczesne środki znieczulające podawane przez lekarza anestezjologa powodują, że zabieg jest traktowany jako rutynowy i nie wymaga szczególnych badań. Podczas znieczulenia Mały Pacjent ma monitorowane podstawowe parametry życiowe. Leki  podawane są dożylnie przez lekarzowi anestezjologa a na twarz Małego Pacjenta nakładana jest maseczka, przez którą podaje się tlen. Głębokość narkozy może być różna w zależności od zabiegu.

Przed zabiegiem lekarz anestezjolog kwalifikuje Pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj i czuwa nad stanem i bezpieczeństwem Pacjenta podczas zabiegu.

Posiadamy odpowiedni sprzęt anestezjologiczny i przeszkolony personel medyczny, niezbędny do przeprowadzenia znieczulenia w sposób kontrolowany i bezpieczny.

W skład zespołu zabiegowego wchodzą:

 •  lekarz anestezjolog
 •  lekarze stomatolodzy
 •  pielęgniarka anestezjologiczna
 •  asystentki stomatologiczne

Przebieg leczenia stomatologicznego w narkozie to:

 • konsultacja stomatologiczna/ pedodontyczna
 • konsultacja anestezjologiczna – kwalifikacja pacjenta do zabiegu
 • wycena leczenia w znieczuleniu ogólnym (koszt leczenia oraz czas trwania zabiegu ustalany jest indywidulanie dla każdego pacjenta, w oparciu o uwarunkowania określone podczas konsultacji)
 • ustalenie terminu zabiegu
 • przygotowanie do zabiegu – zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez anestezjologa na wizycie konsultacyjnej
 • zabieg stomatologiczny pod opieką anestezjologia i pielęgniarki anestezjologicznej
 • wybudzenie pod opieką anestezjologia i pielęgniarki anestezjologicznej

Po zabiegu Dziecko ma zapewnioną opiekę i dopiero po ustabilizowaniu się wszystkich funkcji życiowych, może opuścić przychodnię i wrócić do domu.


 więcej O NAS…

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00