Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną
czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?
Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.
Ten rodzaj znieczulenia, który czasowo wyłącza świadomość oraz eliminuje ból i lęk pacjenta może być stosowany podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.
Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku Małych Pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem. To nieraz jedyny sposób na walkę z próchnicą i pomoc dziecku, które cierpi z powodu bólu zębów.
Po podaniu środka znieczulającego Mały Pacjent zasypia. Wtedy stomatolog może przeprowadzić całkowicie bezstresowo i bezboleśnie zabieg, i wyleczyć nawet wszystkie ząbki w ramach tej jednej wizyty. W tym czasie anestezjolog stale monitoruje funkcje życiowe Małego Pacjenta (m.in. krążenie krwi i oddychanie), dbając o jego bezpieczeństwo.
Posiadamy odpowiedni sprzęt anestezjologiczny i przeszkolony personel medyczny, niezbędny do przeprowadzenia znieczulenia w sposób kontrolowany i bezpieczny.
W skład zespołu zabiegowego wchodzą:
Przebieg leczenia stomatologicznego w narkozie to:
Po zabiegu Dziecko ma zapewnioną opiekę i dopiero po ustabilizowaniu się wszystkich funkcji życiowych, może opuścić przychodnię i wrócić do domu.
> więcej o leczeniu w narkozie…
polega na podaniu Małemu Pacjentowi mieszanki podtlenku azotu i tlenu przy pomocy niewielkiej maseczki twarzowej. Efektem tego zabiegu jest: natychmiastowe rozluźnienie małego pacjenta, brak odczuwania lęku i bólu, brak powodu do kojarzenia wizyty u dentysty z czymś przykrym. (wiecej…)
Pierwsza wizyta u stomatologa jest ważniejsza niż się wydaje 🙂 Od niej zależy późniejsze nastawienie małego pacjenta do leczenia i kolejnych wizyt. Dlatego też powinna mieć charakter zapoznawczy. Umożliwiamy naszym małym pacjentom zapoznanie się z gabinetem, lekarzem i sposobem leczenia, poprzez edukację i zabawę. Dziecko może zapoznać się ze sprzętem, narzędziami a lekarze wyjaśnią zasady jego działania i odpowiedzą na wszystkie pytania małego pacjenta.
Polega na zniesieniu napięcia nerwowego za pomocą leków przeciwlękowych takich jak np. Hydroksyzyna. Metoda ta polecana jest szczególnie u pacjentów nadpobudliwych i odczuwających silny lęk przed zabiegiem. Leki stosowane w premedykacji oprócz działania przeciwlękowego, uspokajającego, lekko nasennego posiadają jeszcze częściowe działanie amnestyczne, co powoduje zacieranie się w pamięci pacjenta pewnych niekomfortowych odczuć wyniesionych z gabinetu. Dlatego tez tak ważnym jest zastosowanie jej już przy pierwszej wizycie, gdyż może się okazać, że przy kolejnych będzie już zbędna.