Leczenie w znieczuleniu ogólnym z asystą anestezjologiczną
czyli co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami naszych milusińskich?
Wczesne leczenie ortodontyczne zapobiega wystąpieniu problemów w przyszłości.
NARKOZA czyli znieczulenie ogólne u dziecka to nie ostateczność – to dziś dostępna możliwość, zapewniająca spokój i komfort Małemu Pacjentowi.
Wszyscy mamy świadomość, że zdrowe zęby przekładają się na zdrowie całego organizmu – to przede wszystkim brak źródła infekcji oraz możliwość odpowiedniego przeżuwania pokarmów.
Jeśli dla Ciebie zdrowie Twojego Dziecka jest wartością bezcenną, to wiesz, że zęby trzeba leczyć.
Dzieci boją się lekarzy a zwłaszcza dentysty – jest to zazwyczaj początek dentofobii i traumy, która potem towarzyszy nam całe życie. Zupełnie niepotrzebnie.
Narkozę można stosować już od najmłodszych lat (od 2-3 lat), aż do późnej starości.
Jest dla tych, co chcą mieć możliwość wyleczenia wszystkich chorych zębów jednocześnie, na jednej wizycie.
Poza tym jest fantastycznym sposobem zapobiegania przyszłej dentofobii a co za tym idzie, utrzymania w zdrowiu jamy ustnej i całego organizmu.
NARKOZA to leczenie zębów:
Znieczulenie ogólne w stomatologii, wbrew powszechnej opinii, jest dziś metodą bezpieczną. Zabieg uśpienia przeprowadza lekarz specjalista – anestezjolog, który wraz z asystująca mu pielęgniarką anestezjologiczną cały czas kontrolują stan uśpienia pacjenta. W tym czasie, lekarz specjalista – pedodonta, w asyście higienistki stomatologicznej, przeprowadza wcześniej zaplanowane leczenie zębów.
W dniu zabiegu, Mały Pacjent przychodzi do nas o ustalonej wcześniej godzinie na czczo (lub 6 godzin po posiłku). Lekarz anestezjolog jeszcze raz kwalifikuje pacjenta do zabiegu w danym dniu i ustala sposób uspokojenia pacjenta. Rodzice cały czas towarzyszą swojemu dziecku i mają możliwość na bieżąco podejmowania decyzji o kontynuacji leczenia.
Po zabiegu Mały Pacjent zostaje wybudzony i przez potrzebny mu czas, zazwyczaj około godziny, odpoczywa sobie w towarzystwie rodzica w specjalnie do tego przygotowanym pokoju. Cały ten czas pozostaje również pod opieka lekarza.
Przed opuszczeniem poradni Rodzice otrzymują stosowna dokumentację związaną z zabiegiem oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania. By czuć się całkowicie bezpiecznie, otrzymują również bezpośredni numer telefonu do lekarza anestezjologa wykonującego narkozę, by w razie potrzeby móc otrzymać szybką poradę.
Zabieg przeprowadzany jest w specjalnie przygotowanym gabinecie, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Lekarze go przeprowadzający to doświadczeni profesjonaliści;
Czy wiesz, że…
pierwszy zabieg usunięcia zęba w uśpieniu został wykonany już w 1846 roku w Bostońskim Massachusetts General Hospital, przez Williama Mortona, który był prekursorem anestezjologii na świecie. Przyczynił się do wprowadzenia narkozy w chirurgii – wynalazku, który jest chyba jednym z najważniejszych w dziejach ludzkości, gdyż kończy olbrzymie cierpienia człowieka związane z chorobami.
Żeby mogło dojść do zabiegu, musi wcześniej odbyć się wizyta diagnostyczna, na której lekarz zbada pacjenta oraz przedstawi możliwości i warunki leczenia. Przeprowadzi dokładny wywiad ogólny i anestezjologiczny oraz jeśli będą potrzebne, skieruje na inne badania przedzabiegowe.
Koszt zabiegu to 1000 zł + koszt leczenia stomatologicznego ustalany indywidualnie na wizycie przedzabiegowej.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 32/ 330 30 35
(pn.- pt., w godzinach 9.00 – 19.00)